PURE Ultimate

Category: Seria PURE

Seria przewodów głośnikowych Equilibrium PURE powstała z myślą o audiofilskich systemach stereofonicznych. Mając do dyspozycji materiały zapewniające dobre brzmienie opracowaliśmy trzy konstrukcje typu SCA (Solid Core Array).

Czysta miedź, materiały izolacyjne o świetnych parametrach dielektrycznych, odpowiednia geometria – jednym słowem – konstrukcja przewodu, nawet ta najbardziej udana z punktu widzenia technicznego, nie gwarantuje sukcesu. Oprócz samych przewodników, dielektryków i geometrii konstrukcji, istotny wpływ na nasz odbiór muzyki mają złącza. To one właśnie w znacznym stopniu decydują o ostatecznej sygnaturze brzmieniowej przewodu. Mając świadomość, że każdy materiał ma swoja sygnaturę, w ramach projektu przewodów głośnikowych PURE oferujemy trzy typy zewnętrznej powłoki wtyków: posrebrzane, pozłacane oraz najpierw srebrzone, a następnie złocone. Przewody mogą być zakończone złączami bananowymi BFA z miedzi berylowej lub widłami z czystej miedzi.

Dlaczego w taki sposób? Powód jest prosty. Konstruując przewody działamy w dziedzinach technicznych, i nawet kiedy z punktu widzenia techniki projekt jest udany, owoce tych prac są oceniane w dziedzinie wrażeń i emocji użytkownika systemu. A czego potrzebuje użytkownik? No, właśnie – wrażenia i emocje to nie są parametry elektryczne. Nie mogąc przewidzieć czego potrzebuje dany system, Wam pozostawiamy wybór konfekcji, która trafi w indywidualne preferencje i odczekiwania. Konsultacja z dealerem lub z nami jest dobrym pomysłem na start.

Przewody głośnikowe Equilibrium PURE oferują brzmienie jest zrównoważone, z precyzyjnie zdefiniowaną podstawą basową, gładką średnicą, oraz fizjologicznie wpasowaną w resztę pasma akustycznego, górą. Srebro na złączach przesuwa równowagę tonalną w kierunku góry pasma, jednocześnie dając bardziej konturowy, subiektywnie szybszy bas. Złoto natomiast, łagodzi dźwięk, trochę go rozmiękcza, sprawiając, że muzyka może się wydać bardziej relaksująca. Mieszanka powłok galwanicznych srebra i złota wypośrodkowuje wrażenia, tworząc w subiektywnym odbiorze kompromisowy balans między tym, co detaliczne, a tym, co muzykalne….

Różnice między poszczególnymi modelami serii PURE sprowadzają się do subiektywnie odbieranej rozpiętości dynamicznej – model PURE Ultimate jest dedykowany do współpracy z większymi kolumnami trójdrożnymi, grającymi w dużych pomieszczeniach; idealny wybór do audiofilskich trójdrożnych podłogówek pracujących z głośnikami basowymi o rozmiarze 8 – 12 cali.

 

konstrukcja Dual Twist QSCA (Quadra Solid Core Array)
rodzaj przewodników Solid Core, 2 rozmiary, 8 przewodników
materiał przewodników OFC6N
izolacja przewodników Transparentny HDPE
przekrój 9,2 mm2
konfekcja niemagnetyczne banany BFA XS Berylium Copper lub widły Pure Copper
wersja Ultimate S - posrebrzane
Ultimate G - pozłacane
Ultimate SG - srebrzone a następnie złocone
Ask about this product