ELTHERIA S8

O rozmiar większa kolumna z serii Eltheria jest dedykowana do pracy w średniej wielkości pomieszczeniach, stanowiąc referencyjną konstrukcję trójdrożną Equilibrium.

Projekt S8 został zoptymalizowany do pracy z audiofilską elektroniką – kolumna jest łatwa do wysterowania, a jakość komponentów wykorzystanych do budowy tego modelu jest poza dyskusją. Eltheria S8 wykorzystuje twarde, papierowe i papirusowe membrany driver'ów nisko– i  średniotonowych o zaawansowanych układach magnetycznych, w zestawie z przetwornikiem wysokotonowym Equilibrium Elipsar. Ten ostatni, to dedykowany, stworzony na potrzeby projektu Equilibrium tweeter, wytwarzany dla nas przez norweskiego SEAS'a i dodatkowo przez nas modyfikowany. Praca tych wyjątkowych przetworników sterowana jest przez filtry zrealizowane na bazie wyrafinowanych jakościowo i brzmieniowo komponentów, a wszystko to pod hasłem – „nie ma lepszych, są inni”.  

Obudowy kolumn Equilibrium mogą wydawać się konstrukcjami nieskomplikowanymi, niemniej jednak jest inaczej. Skrzynia stanowi platformę do generowania sygnału – zarówno kształt zewnętrzny, jak i złożona struktura wewnętrzna są zoptymalizowane brzmieniowo i zapewniają najniższy możliwy poziom zniekształceń bazowych. Do ich budowy wykorzystaliśmy kanapkowy konglomerat drewna i płyty MDF, wręgowany w krytycznych miejscach konstrukcji oraz tłumiony zróżnicowana paletą materiałów.

Z podobną dbałością o kluczowe elementy toru potraktowaliśmy inne miejsca konstrukcji. Wykorzystaliśmy złącza z czystej miedzi firmy WBT, zapewniające doskonały transfer sygnału; zoptymalizowaliśmy pod kątem rozkładu pól magnetycznych konstrukcję filtrów, wykorzystując oryginalne, dopracowywane na przestrzeni lat topologie układów i techniki montażowe. Seria Eltheria, w tym model S8, jest ukoronowaniem naszych dotychczasowych doświadczeń.
Wyjątkowej jakości komponenty wykorzystane w Eltheria'ch posłużyły nam jako tworzywo do skomponowania profilu brzmieniowego łączącego w sobie naturalność i dynamikę, muzykalność i precyzję. Wierzymy, że zestaw cech brzmieniowych modeli Eltheria pozwoli Wam czerpać radość z obcowania z muzyką i własnymi emocjami oraz zapomnieć, że jeszcze coś w Waszych systemach audio jest do wymiany...

konstrukcja trójdrożna w układzie TMB
woofer SBA 8 cali, membrana Paper Pulp, zaawansowany układ magnetyczny
midrange unit SATORI SBA 6,5 calia, membrana Papyrus Pulp, neodymowy układ magnetyczny
tweeter Equilibrium Elipsar by SEAS 1 cal, modyfikowany, tekstylny; w małym falowodzie
efektywność 87 dB
częstotliwość strojenia układu BR 30 Hz
liniowość +-1,5 dB
moc nominalna 120 W
rekomendowana moc wzmacniacza 30-120W @ 4 Ohm
impedancja 4 Ohm
wymiary obudowa pochylona 5 stopni, 1000x260x320, bez łap stabilizujących
Ask about this product