ELTHERIA S6

Najmniejsza z serii Eltheria jest kolumną dedykowaną do pracy w niewielkich pomieszczeniach, równocześnie stanowiąc referencyjną, małą konstrukcję trójdrożną Equilibrium.

Konstrukcja S6 została zoptymalizowana do pracy z audiofilską elektroniką – jest łatwa do wysterowania, a jakość komponentów wykorzystanych do budowy tego modelu jest poza dyskusją. Eltheria S6 wykorzystuje papierowe i papirusowe membrany driver'ów nisko – i  średniotonowych wyposażonych w zaawansowane układy magnetyczne, pracujące w zestawie z przetwornikiem wysokotonowym Equilibrium Elipsar. Ten ostatni, to dedykowany, stworzony na potrzeby projektu Equilibrium tweeter, wytwarzany dla nas przez norweskiego SEAS'a i dodatkowo przez nas modyfikowany. Praca tych wyjątkowych przetworników sterowana jest przez filtry zrealizowane na bazie wyrafinowanych jakościowo i brzmieniowo komponentów, a wszystko to pod hasłem – „nie ma lepszych, są inni”.  

Obudowy kolumn Equilibrium mogą wydawać się konstrukcjami nieskomplikowanymi, niemniej jednak jest inaczej. Skrzynia stanowi platformę do generowania sygnału – zarówno jej kształt zewnętrzny, jak i struktura wewnętrzna są zoptymalizowane brzmieniowo,   zapewniając najniższy możliwy poziom zniekształceń bazowych. Do ich budowy wykorzystaliśmy kanapkowy konglomerat drewna i płyty MDF, wręgowany w krytycznych miejscach konstrukcji oraz tłumiony zróżnicowana paletą materiałów.

Z podobną dbałością o kluczowe elementy toru potraktowaliśmy inne miejsca konstrukcji. Wykorzystaliśmy złącza z czystej miedzi firmy WBT, zapewniające doskonały transfer sygnału; zoptymalizowaliśmy pod kątem rozkładu pól magnetycznych konstrukcję filtrów, wykorzystując oryginalne, dopracowywane na przestrzeni lat topologie układów i techniki montażowe. Seria Eltheria, w tym model S6, jest ukoronowaniem naszych dotychczasowych doświadczeń.

Wyjątkowej jakości komponenty wykorzystane w Eltheria'ch posłużyły nam jako tworzywo do skomponowania profilu brzmieniowego łączącego w sobie naturalność i dynamikę, muzykalność i precyzję. Wierzymy, że zestaw cech brzmieniowych modeli Eltheria pozwoli Wam czerpać radość z obcowania z muzyką i własnymi emocjami oraz zapomnieć, że jeszcze coś w Waszych systemach audio jest do wymiany...

 

konstrukcja trójdrożna w układzie TMB
woofer SBA 6 cali, membrana Paper Pulp, zaawansowany układ magnetyczny
midrange unit SATORI SBA 5 cali, membrana Papyrus Pulp, neodymowy układ magnetyczny
tweeter Equilibrium Elipsar by SEAS 1 cal, modyfikowany, tekstylny; w małym falowodzie
efektywność 86 dB
częstotliwość strojenia układu BR 32 Hz
liniowość +-1,5 dB
moc nominalna 80 W
rekomendowana moc wzmacniacza 30-80W @ 4 Ohm
impedancja 4 Ohm
wymiary obudowa pochylona 5 stopni, 900x210x260mm, bez łap stabilizujących
Ask about this product