ATHMOS D7 / D7Be

Większy z modeli Athmos jest kolumną dedykowaną do pracy w średniej wielkości pomieszczeniach, generując w nich rasowy, pełnopasmowy dźwięk; równocześnie stanowiąc referencyjną konstrukcję dwudrożną typu MTM by Equilibrium.
Konstrukcja Athmos D7 została zoptymalizowana do pracy z audiofilską elektroniką – jest łatwa do wysterowania, a jakość komponentów wykorzystanych do budowy modelu D7 jest poza dyskusją. Athmos D7 wykorzystują drivery nisko-średniotonowe z oryginalnym materiałem membran – Hexacone – stanowiącym wyjątkowy brzmieniowo kompozyt Nomex'u i Kevlar'u. Przetwornik wysokotonowy to Equilibrium Elipsar - dedykowany, stworzony na potrzeby projektu Equilibrium driver, wytwarzany dla nas przez norweskiego SEAS'a i dodatkowo przez nas modyfikowany. Komponenty zwrotnic – pod hasłem – „nie ma lepszych, są inni”.  

Do budowy skrzyń wykorzystaliśmy kanapkowy konglomerat drewna i płyty MDF, wręgowany w krytycznych miejscach konstrukcji. Z podobną dbałością o kluczowe elementy toru potraktowaliśmy konstrukcję filtrów, wykorzystując te same topologie układów i techniki montażowe, których dopracowaliśmy się konstruując nasze modele trójdrożne. Wyjątkowa jakość wykorzystanych w Athmos D7 driver'ów i komponentów filtrów sterujących ich pracą, daje wyjątkowy efekt brzmieniowy, stanowiący referencyjną neutralność i dynamikę dla tej wielkości i typu konstrukcji.

Athmos D7, jako jedyne z całej oferty Equilibrim, występują w wersji z berylowym tweeter'em SBA. Ta wersja, do neutralności i dynamiki, dokłada aptekarską precyzję – to na wypadek, gdyby ktoś z Was akurat tego potrzebował:)

 

konstrukcja dwudrożna w układzie MTM
woofer'y 2x Eton 7 cali, membrany Hexacone, seria Symphony II
tweeter Equilibrium Elipsar by SEAS 1 cal j.w. lub berylowy SBA 1,2 cala
efektywność 89 dB
częstotliwość strojenia układu BR 32 Hz
liniowość +-2 dB
moc nominalna 160W
rekomendowana moc wzmacniacza 30-160W @ 8 Ohm
impedancja 4 Ohm
wymiary obudowa pochylona 5 stopni, 1030x210x310, bez łap stabilizujących
Ask about this product