ATHMOS S7

Mniejszy z modeli Athmos jest kolumną dedykowaną do pracy w niewielkich pomieszczeniach, równocześnie stanowiąc referencyjną, małą konstrukcję dwudrożną Equilibrium.

Konstrukcja Athmos S7 została zoptymalizowana do pracy z audiofilską elektroniką – jest łatwa do wysterowania, a jakość komponentów wykorzystanych do budowy modelu S7 jest poza dyskusją. Athmos S7 wykorzystują driver'y nisko-średniotonowe z oryginalnym materiałem membran – Hexacone – stanowiącym wyjątkowy brzmieniowo kompozyt Nomex'u i Kevlar'u. Przetwornik wysokotonowy to Equilibrium Elipsar - dedykowany, stworzony na potrzeby projektu Equilibrium driver, wytwarzany dla nas przez norweskiego SEAS'a i dodatkowo przez nas modyfikowany. Komponenty zwrotnic – pod hasłem – „nie ma lepszych, są inni”. 

Do budowy skrzyń wykorzystaliśmy kanapkowy konglomerat drewna i płyty MDF, wręgowany w krytycznych miejscach konstrukcji. Z podobną dbałością o kluczowe elementy toru potraktowaliśmy konstrukcję filtrów, wykorzystując te same topologie układów i techniki montażowe, których dopracowaliśmy się konstruując nasze modele trójdrożne. Wyjątkowa jakość wykorzystanych w Athmos S7 driver'ów i komponentów filtrów sterujących ich pracą, daje wyjątkowy efekt brzmieniowy, stanowiący referencyjną neutralność i dynamikę dla tej wielkości i typu konstrukcji.

 

konstrukcja dwudrożna
woofer Eton 7 cali, membrana Hexacone, seria Symphony II
tweeter Equilibrium Elipsar by SEAS 1 cal, modyfikowany, tekstylny; w małym falowodzie
efektywność 85 dB
częstotliwość strojenia układu BR 32 Hz
liniowość +-2 dB
moc nominalna 80 W
rekomendowana moc wzmacniacza 30-80W @ 8 Ohm
impedancja 8 Ohm
wymiary obudowa pochylona 5 stopni, 900x210x210mm, bez łap stabilizujących
Ask about this product