HEDONIA

Projekt Hedonia jest nasza kolumną flagową. W konstrukcji tej wykorzystaliśmy dwa jedynastocalowe driver'y basowe, budując kolumnę zdolną do nagłośnienia dużych pomieszczeń, wypełniając je pełnym i wysyconym dźwiękiem.

Hedonia została zoptymalizowana do pracy z audiofilską elektroniką – kolumna jest łatwa do wysterowania, a jakość komponentów wykorzystanych do budowy tego modelu jest poza dyskusją. Konstrukcja wykorzystuje twarde, papierowe, ryflowane membrany driver'ów niskotonowych, natomiast głośniki średniotonowe wyposażone są w membrany papirusowe, o zaawansowanych konstrukcyjnie, neodymowych układach magnetycznych. Przetwornik wysokotonowy to Equilibrium Elipsar – dedykowany, stworzony na potrzeby projektu Equilibrium tweeter, wytwarzany dla nas przez norweskiego SEAS'a i dodatkowo przez nas modyfikowany. Praca tych wyselekcjonowanych przetworników sterowana jest przez filtry zrealizowane w oparciu o wyrafinowane jakościowo i brzmieniowo komponenty, a wszystko to pod hasłem – „nie ma lepszych, są inni”.  

Obudowy kolumn Equilibrium mogą wydawać się konstrukcjami nieskomplikowanymi, niemniej jednak, jest inaczej. Skrzynia stanowi platformę do generowania sygnału – jej kształt zewnętrzny jak i złożona struktura wewnętrzna jest zoptymalizowana brzmieniowo i zapewnia najniższy możliwy poziom zniekształceń bazowych. Do ich budowy wykorzystaliśmy kanapkowy konglomerat drewna i płyty MDF, wręgowany w krytycznych miejscach konstrukcji oraz tłumiony zróżnicowana paletą materiałów.

Z podobną dbałością o kluczowe elementy toru potraktowaliśmy inne miejsca konstrukcji. Wykorzystaliśmy złącza z czystej miedzi, firmy WBT, zapewniające doskonały transfer sygnału; zoptymalizowaliśmy pod kątem rozkładu pól magnetycznych konstrukcję filtrów, wykorzystując oryginalne, dopracowywane na przestrzeni lat topologie układów i techniki montażowe. Projekt Equilibrium Hedonia jest ukoronowaniem naszych dotychczasowych doświadczeń.

Wyjątkowej jakości komponenty wykorzystane w projekcie posłużyły nam jako tworzywo do skomponowania profilu brzmieniowego łączącego w sobie neutralność i dynamikę, przestrzenność i namacalność, muzykalność i precyzję. Wierzymy, że ten zestaw cech brzmieniowych pozwoli Wam czerpać radość z obcowania z muzyką i emocjami...

 

konstrukcja trójdrożna w układzie BTMB
woofer'y 2 x ETON 11 cali, membrana ryflowana, Paper Pulp
midrange unit SATORI SBA 6,5 calia membrana Papyrus Pulp, neodymowy układ magnetyczny
tweeter Equilibrium Elipsar by SEAS 1 cal, modyfikowany, tekstylny; w łagodnie wyprofilowanym falowodzie
efektywność 91 dB
częstotliwość strojenia układu BR 24 Hz
liniowość +-1,5 dB
moc nominalna 240 W
rekomendowana moc wzmacniacza 30-240W @ 4 Ohm
impedancja 4 Ohm
wymiary obudowa pochylona 5 stopni, 1250x310x420, bez łap stabilizujących
Ask about this product